Bize Ulaşın

Projelerimizi enerji ve tesisat okurlarıyla paylaştık

Uzun yıllar sektör deneyimine sahip Tolga Enis YILDIZ ve dinamik ekibi, tecrübelerini distribütörü olduğu güçlü markalarla birleştirerek  Treemec olarak sektördeki mevcut konumlarını ve gelecek projelerini enerjivetesisat.com okurlarıyla paylaştı.

 

Sayın Tolga Enis YILDIZ, Treemec hakkında bilgi alabilirmiyiz?

TREEMEC köklerinden aldığı tecrübe ve güçle bir ahenk içinde üretmeyi, yenilenerek büyümeyi ve faydalı olmayı amaçlayan mühendislik firmasıdır. Mekanik tesisat mühendisliği alanında faaliyet göstermektedir.
Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme (HVAC) konularında ürün tedariği, projelendirme, servis ve bakım hizmeti veriyoruz. Gökyüzü ve toprağı birleştiren ağaç gibi, ülkemiz ve dünya ülkeleri arasında bir mühendislik köprüsü olmayı hedefliyoruz. Önemli hedeflerimizden biri de HVAC ürün ithalat ve ihracatında dünya genelinde sektörün köklü ve bilindik markalarından biri olmaktır. Mühendislik tecrübemiz, teknolojiyi takip eden yenilikçi ürünlerimiz ve sürdürülebilir yapımızla birikimlerimizi istikrarlı bir şekilde arttırarak sektördeki öncü dünya şirketlerinden biri olacağımıza inancımız tam.

Önemli sertifikalara ve yüksek standartlara sahip üreticilerin Türkiye ve çevre ülkelerdeki temsilcisiyiz

Treemec olarak mekanik tesisat mühendisliği alanında dünya standartlarında sertifikalara sahip üreticilerin Türkiye temsilcisi olarak hizmet veriyoruz. Wildeboer, Smay, Veab, Komfovent, Aspirnova, Xvent, Elektrovent, VTS, Galletti, Europlast birlikte çalıştığımız markalar. Bu üreticilerin tümü kendi alanlarında dünyanın en iyi markaları arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Ürün gamımızda, exproof yangın damperleri, duman damperleri, VAV, CAV üniteleri, exproof kanal tipi ısıtıcılar, sulu tip ısıtıcılar, nem alma cihazları, duman egzoz fanları, exproof fanlar, jetfanlar, ısı geri kazanım cihazları, ekoloji üniteleri, fancoiller, chiller, domestik ve endüstriyel hava perdesi, paket tip klima santrali, yer ve tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, filtre sistemleri, domestik fanlar, difüzörler ve menfez grupları ve otomasyon çözümleri bulunmaktadır.

Wildeboer ve Smay, Türkiye’de şehir hastaneleri başta olmak üzere, Bahçelievler Memorial hastanesi, Türkmenistan Aşkabat kadın doğum hastanesinde, Hilton, Holiday Inn, Radisson, Elit World, Sheraton gibi marka zincir otellerinde, Emaar Square, Erasta, Hiltown Küçükyalı, Skyland, Forbes Park, Bursa Özdilek vb. bir çok alış veriş merkezi projesinde, İstanbul Alman Konsolosluğunda, Cumhurbaşkanlığı kongre merkezinde, Türk traktör fabrikası, Özbekistan Nobel ilaç fabrikası, İTÜ kimya laboratuarı, Orva ilaç fabrikası, Ford Otosan, Eskişehir Eti yönetim binası ve buna benzer yüzlerce marka projede şimdiye kadar kullanılmış ve memnun kalınmış markalardır. Bu markalar, yangın damperleri, duman damperleri, exproof VAV üniteleri, CAV üniteleri, duman kapakları, sertifikalı difüzörler ve menfezler gibi ürünler imal ederler. Wildeboer, Almanya menşeili Smay, Polonya menşeili markalardır. EN 1366-10 ve 1366-2 yangın dayanım standartlarının haricinde VDI 6022 standardında test edilmiş hijyen sertifikaları vardır.

VEAB elektrikli ısıtıcı konusunda İsveçli bir dünya markası. Her türlü ısıtıcı konusunda ürün gamı oldukça geniş. Isıtıcı otomasyonu anlamında da üst düzey ve yenilikçi çözümleri var. ATEX sertifikaları başta olmak üzere birçok sertifikaya sahip ürünleri dünya HVAC pazarına sunmaktadırlar.

Hava perdeleri konusunda Polonya menşeili VTS ve Çekya menşeili Xvent ile çalışıyoruz. VTS in ürün yelpazesinde özellikle mimarların çok hoşuna giden tasarımda hava perdeleri var. Endüstriyel hava perdesinde de üfleme mesafesi ve kapasite olarak önemli bir ihtiyacı karşılayacak çeşitlilikte ürünleri bulunuyor. Fiyat, tasarım ve teknik özellik konusunda rakiplerine nazaran çok iyi noktada olan bir marka. Zaman içinde satış rakamlarımızın hızla yukarı yönlü ivmelenerek artacağını ölçebiliyoruz.

Elektrovent, Aspirnova İtalyan fan üreticisi firmalar. İlişkilerimiz yeni olmasına rağmen, bu iki firmayla biri Türkiye de olmak üzere 3 büyük ölçekli projede çalışma fırsatı yakaladık. Özellikle F400 çatı fanları, exproof çatı ve kanal tipi fanlar, Ec motorlu fanlar, duvar fanları, mutfak fanları ve jetfan kalemlerinde oldukça iyi durumdalar. Havalandırma konusundaki tecrübemiz, firmaların Treemec’le çalışma istekleriyle birleşince daha işin başında satışla ilgili büyük bir başarı yakalanmış oluyor.

Komfovent, EC motorlu rotorlu ısı geri kazanım cihazları, paket tip klima santralleri, yer ve tavan tipi yüksek kapasitede ısı geri kazanım cihazları, filtre sistemleri ve havalandırma ekipmanları imal eden önemli bir Avrupa markasıdır. İlgili ürünlerinin tümü ürünlerinin tümü Eurovent sertifikasına sahiptir.

Europlast’ın ürün yelpazesinde özel tasarım plastik ve metal menfezler başta olmak üzere, doğal havalandırma sistemleri, difüzör çeşitleri, domestik fanlar ve duvar tipi ısı geri kazanım cihazları bulunuyor.

Galletti, 100 yıllık geçmişi olan İtalyan firmanın geçen yılki cirosu 125 milyon euro. Chiller, fancoil ve ısı pompası çeşitleri konusunda ürün gamı oldukça geniş durumda. Bu sayede projelerin ihtiyacına uygun ürün önermemiz bizim açımızdan oldukça kolaylaşıyor.

Marka çeşitliliği büyük avantaj sağlıyor

Marka çeşitliliğimizin olması bize oldukça büyük avantaj sağlıyor. Bir projeye neredeyse A dan Z’ye tüm mekanik tesisat ürün grupları ile ilgili paket çözümler sağlıyor. Markaların kuvvetli oldukları ürünler ile projelere alternatif çözümler sunabilmekteyiz. Bu çözümler firma kültürümüzün dinamik ve çözümcül yapısını yansıtmaktadır. Böylece temsil ettiğimiz bütün markalar çeşitli projelerde kullanılmaktadır.

İhracat yaparak ülkemize, şirketimize ve yerli üreticilere faydalı olmayı amaçlıyoruz

İhracatı çok fazla önemsiyoruz. Bu nedenle Treemec ihracat ağını her geçen gün arttırmak için çalışmalar yapıyor. Şirketimizin ana satış politikasının merkezinde ihracat yer alıyor. Bu konularda tecrübeli bir arkadaşımızı sürekli yeni pazarlar ve müşteriler araştırmak ve mevcut ilişkilerimizi yönetmek üzere görevlendirmiş bulunuyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne 20’den fazla ülkeye çeşitli ihracatlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.
İhracat konusunda hızlı büyümemizin etkileri geçmişte oluşturduğumuz güven esaslı bağlarla ilgili olduğunu görüyoruz. Özbekistan Taşkent ve Almanya Köln de Treemec isminin haricinde ortak olduğumuz 2 ayrı yapı bulunuyor. Bu şirketler bulundukları coğrafyalarda mekanik ürün tedariğinin haricinde montaj, servis ve bakım gibi hizmetler de veriyorlar.
Şunu belirtmeliyiz ki Treemec üretici bir firma değil, tedarikçi bir firmadır. Ülkemizde belirli kalite ve standartta üretim yapan bazı firmalara ihracat konularında destek oluyoruz. Bulunmadıkları pazarlarda ya da kuvvetli olmadıkları pazarlarda birlikte çalışmak adına yol haritaları belirleyip karşılıklı fayda sağlamaya çalışıyoruz. Genellikle OEM imalat şeklinde anlaşmalar yapıp Treemec ismiyle ürünlerimizi dünyaya sunuyoruz.

İSİB in ve OAİB nin ihracatla ilgili çalışmalarını önemsiyoruz.

Sektörümüz derneklerinin çalışmalarını önemli buluyoruz. Katkı koymak adına yeni şirketimizle üyelik müracaatlarımızın birçoğuna ilettik. İSİB le birlikte ticari heyet organizasyonlarına katılıyor, ihracat hacmimizi arttırmak için yeni kanallar arıyoruz.

Zamanında bakım yaptırmak bir işletmenin en önemli yatırımlarından biridir.

Bakım ve satış sonrası servis hizmetlerini oldukça önemsiyoruz. İşinde uzman, profesyonel ekiplerimizle bakım hizmetlerinde mevcut projeye ve kullanılan mekanik ürünlere özel bir yaklaşım sergiliyoruz. Zamanında bakım yaptırmanın bir işletmenin en önemli yatırımlarından biri olduğunu ölçüyoruz ve anlatıyoruz. Satış yaptığımız birçok projenin satış sonrası servis ve/veya süpervizörlük hizmetlerini sunuyoruz. Bunun haricinde henüz proje ürün tedariği durumundayken kullanıcının ya da işletmecinin mutlaka bakım yaptırması gerekliliğini anlatıyor bu konuda teklifler sunuyoruz. Bakım anlaşması yaptığımız yapılarda bulunan sistemlerin ya da ürünlerin diagnostik verilerini arıza tespit için izleme sistemimize işliyor ve bütün süreçleri sonuçlarıyla birlikte takip ediyoruz.

Treemecin çok daha başarılı işler yapacağını görüyoruz. Peki bu süreçte şirketinizin temel ilkeleri neler olacak?

Biz yıllara yayılan, süregelen bir başarıyı çok önemsiyoruz. Bu nedenle; sürdürülebilir başarı için, güvenilirliğin ve dürüstlüğün önemine inanıyoruz. Birlikte değer ürettiğimiz çalışma arkadaşlarımıza, tedarikçilerimize, müşterilerimize ve sektörel paydaşlarımıza karşı sorumluluk bilinci ile her zaman dürüst ve adil davranış içinde olmaya özen göstereceğiz.
Çevreye duyarlı, dünya standartlarına uygun, enerji verimliliği yüksek ve rekabetçi ürünler tedarik ederek; yaşadığımız topluma daha konforlu mekânlar ve daha temiz bir dünya bırakmak için çabalıyoruz. Müşterilerimizin mutlak memnuniyeti için, gerçek ihtiyaçlarını karşılayacak en doğru ürünleri ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.

Şirket politikalarınız nelerdir?

Doğaya ve çevreye saygıyı unutmadan çalışmak.
İş sağlığı ve güvenliğine azami derecede önem vermek.
Hizmet kalitesini arttırmak için şeffaf ve ölçülebilir olmak.
Müşteri memnuniyetini arttıracak faaliyetlere önem vermek.
Sürdürülebilir bir yapı için gençlere ve geleceğe değer vermek.
Etik değerlere önem vermek ve bu ilke ile faaliyetleri sürdürmek.
Sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için faaliyetlerde bulunmak.
Hizmet kalitesini arttırmak için eğitime, yeniliğe ve teknolojiye açık olmak.
Uluslararası standartlara uygun sertifikası olan sistem ve ürünleri tedarik etmek.
Yenilikçi teknolojileri araştırarak ve geliştirerek, enerjinin daha az tüketilmesini sağlamak.

Eklemek istedikleriniz…

Kısa zamanda güzel işler yaptık. Ancak, ayakları yere basan ve çok uzun yıllar sektörde bulunmak isteyen bir şirket olmak istediğimiz için hiç acele etmiyoruz. Doğru adımları doğru zamanda atarak büyümeyi ön görüyoruz. Önümüzde tedarikçi sıfatıyla önemli roller alacağımız prestijli projeler var, 2022 yılını hazırlık ve kurgu yılı olarak görüyoruz. 2023 yılına umutla bakıyoruz. Ülkemiz ve dünyadaki ekonomik daralmaya rağmen şirketimizin 2023 yılında da başarılı işler yapacağına inancımız tam.

 

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.